СРЕДНОШКОЛЦИ, ПОВЕЛЕТЕ! УЧЕТЕ СТРАНСКИ ЈАЗИЦИ СО ЕДУ СПРИНГ !

НИЕ ОДГОВАРАМЕ НА ВАШИТЕ ПОТРЕБИ!

Информации и пријавување :
Секој работен ден од 08.00h-21.00h во Еду Спринг-Центар за едукација и интелектуални услуги
ул.Братство Единство 7/2-3 Струмица наспроти ТА Лагуна Травел
034/321-121 078/204-802 078/206-822 Повеќе →

Кирил Парталов: Власта освен на градоначалникот Заев, треба да се извини и на јавноста, за грубите дезинформации и манипулации

Денеска секретарот на Општина Струмица, Кирил Парталов одржа прес конференција на која зборуваше за најавената холандиска инвестиција во Струмица. Повеќе →

Тип на денот 1-х-2 за вторник, 3 септември

Lanus – Olimpo Bahia – 1+ пп

LA Angels – Tampa Bay – 2

Wawrinka S. – Berdych T. – 2

Derry City – St. Patrick’s – 1х

 

Временска прогноза за Струмица, 3 септември

Времето денеска во Струмица Повеќе →

ОО СДСМ – Струмица повторно го избра Марјан Даскаловски за претседател

 

Марјан Даскаловски, ја доби довербата за повторно да биде претседател на Општинската организација на СДСМ во Струмица. Повеќе →

ABC KIDS MAGIC WORDS – програма

ПОЗНАВАЊЕТО НА СТРАНСКИ ЈАЗИК УШТЕ ОД НАЈРАНАТА ВОЗРАСТ Е ОД СУШТИНСКО ЗНАЧЕЊЕ ВО ДЕНЕШНИОТ СВЕТ Повеќе →

Турново одигра нерешено во дуелот со Еуромилк

 Турново на домашен терен одигра нерешено со Еуромилк во рамките од шестото коло, каде и покрај ремито, Хоризонт Турново и понатаму е лидер на табелата со 11 освоени бодови, бидејки Брегалница одигра без говоли со Македонија Горче Петров. Повеќе →

Се одржа шестатата седница на Советот на општина Струмица

Членовите на Советот на општина Струмица ја одржаа шестата седница на која усвоија повеќе предлог одлуки, заклучоци и програми од делокругот на локалната власт. Повеќе →

Свечена приредба во чест на првачињата

Општина Струмица и градоначалникот Зоран Заев им посака среќен почеток на школската година на првачињата кои за прв пат денеска ќе седнат во клупите, додека децата од основните училишта приредија приредба во нивна чест. Повеќе →

Седумнаесет интервенции во последните седум дена на ТППЕ

Минатата недела Територијалната противпожарна едница имала вкупно 17 интервенции во градот и населените места. Повеќе →