Единствено во Русија

Единствено во Русија…

 

Повеќе →

Формирани тимовите за успешна организација на Струмица опен 2013

Во пресрет на меѓународниот турнир во спортска ориентација ,,Струмица Опен 2013,, домакинот и организатор на оваа спортска манифестација  ОК,, Еделвајс,, од Струмица ги формира тимовите за непречено функционирање на тродневниот спортски натпревар. Повеќе →

Тип на денот 1-х-2 за сабота, 5 октомври

Mainz 05 – Hoffenheim – 2+

VfB Stuttgart – Werder Bremen – 2+

Hull City – Aston Villa – х2

Sunderland – Manchester Utd – 2

 

Временска прогноза за Струмица, 5 октомври

Времето денеска во Струмица Повеќе →

УПИСИТЕ СЕ СЕУШТЕ ВО ТЕК! ПОВЕЛЕТЕ! – ЦСЈ ЛИНГВА НОВА

Центар за странски јазици ЛИНГВА НОВА

раб.вр. 08.00 – 20.00 (понеделник-петок)

09.00 – 16.00 (сабота)

тел. 034/ 323-771 , 070/ 394-544 лок. НАРОДНА ТЕХНИКА Повеќе →

Општина Струмица финансира 7.087.000 денари за регионалниот пат Банско-Моноспитово

Општина Струмица и општина Босилово зaпочна со изградба на регионален пат кој се наоѓа на територијата на овие две општини и ги поврзува селата Банско и Моноспитово. Повеќе →

Тип на денот 1-х-2 за петок, 4 октомври

Malaga v Osasuna – 1

Villarreal v Granada – 1

Hannover 96 v Hertha Berlin – 1

UCD v St Patricks – 2

Bastia v Lorient – 1

 

Временска прогноза за Струмица, 04 октомври

Времето денеска во Струмица ведро и сончево, со максимална дневна температура до 14 степени.

 

 

УПИСИТЕ СЕ СЕУШТЕ ВО ТЕК! ПОВЕЛЕТЕ! – ЦСЈ ЛИНГВА НОВА

Центар за странски јазици ЛИНГВА НОВА

раб.вр. 08.00 – 20.00 (понеделник-петок) 

09.00 – 16.00 (сабота)

тел. 034/ 323-771 , 070/ 394-544     лок. НАРОДНА ТЕХНИКА Повеќе →

Опен фан фудбалски игри во ООУ „Сандо Масев’’

Околу 200 ученици од ООУ „Сандо Масев’’ учествува денеска на „Опен фан фудбалски игри’’ кои се одржуваат осми пат по ред. Повеќе →