Тип на денот 1-х-2 за четврток, 24 октомври

Anzhi – Tromsø – 1

Real Betis – V. Guimaraes – 1

Liberec – FC Sevilla – 2

FC Valencia — St. Gallen – 1

 

 

Временска прогноза за Струмица, 24 октомври

Времето денеска во Струмица Повеќе →

Најкрвавите хорор филмови на сите времиња

Еве неколку наслови од најкрвавите хорор филмови на сите времиња…

Повеќе →

Општина Струмица го одбележи Денот на македонската револуционерна борба

Општина Струмица со свеченост денеска го одбележи Денот на македонската револуционерна борба. Во Домот на АРМ беше приредена културно – уметничка програма во која настапија Повеќе →

Тип на денот 1-х-2 за среда, 23 октомври

Anderlecht v PSG – 2

CSKA Moscow v Man City – 2

Man Utd v Real Sociedad – 1 Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 23 октомври

Времето денеска во Струмица Повеќе →

На струмичкиот плоштад група граѓани протестираa за ослободување на новинарот Кежаровски

Со лепенки на уста, со транспаренти „Засекогаш ќе молчиме, само ослободете го Кежо“, денеска група граѓани побараа слобода за новинарот Томислав Кежаровски.
 Излегоа на протест и покажаа дека молчењето во одредени случаи може да биде посилно и од зборот. Протестот беше по иницијатива на новинарот Томе Христов. Повеќе →

Започна бесплатна обука за младите струмичани – „Како да најдам работа и да ја задржам?’’

Околу 27 млади од Струмица од денеска ќе учествуват во шестодневна обука „Како да најдам работа и да ја задржам?’’, организирана од страна на „Гешталт Солушн’’ од Штип во соработка со Младинскиот совет од Струмица. Повеќе →

Претставници на Струмица учествуваа на менторска средба за меѓуетничка интеграција во образованието

 

Во организација на МЦГО-Скопје, а во рамките на проектот на УСАИД за меѓуетничка интеграција во образованието, во хотелот Континентал во Скопје, се Повеќе →

Комуналец го чисти поројот „Крушевска Република“

Јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ почна со големо есенско чистење на поројот „Крушевска Република“ кој е полн со наноси од поројните дождови и друг вид отпад. Вкупно 24 работници и градежна механизација се вклучени во деталното чистење кое ќе биде извршено во целиот порој. Повеќе →