Турново декласиран од Ренова

Турново во рамките од 7-то коло се врати со празни раце и лидерската позиција ја замени со петото место на табелата.

Повеќе →

Афоризми на Ацо Ѓоргиев, дел 11

Ацо Ѓоргиев

 

 

На Ева и’ ветив рајски живот.
За почеток и’ подарив смоквин лист.

***

Повеќе →

Големиот струмички талент Стојан Стојанов ќе одржи прв солистички концерт

Стојан Стојанов, младиот гитарист од Струмица кој добива само пофални зборови за својот талент и предвидувања дека еден ден ќе застане рамо до рамо со светските гитаристи, оваа недела со струмичани ќе одбележи некои важни животни настани. Повеќе →

„Егзит’’ и „Гугл’’ вечерва го отвараат четиридневниот Стрит баскет во Струмица

Од денес па до 18 – ти септември, на струмичкиот плоштад ќе се игра третиот по ред „Стрит баскет 2013’’. Повеќе →

Тип на денот 1-х-2 за недела, 15 септември

Fiorentina – Cagliari – 1

Lazio – Chievo – 1

SV Ried – Salzburg -2

Real Betis – Valencia – 3+

 

Временска прогноза за Струмица, 15 септември

Времето денеска во Струмица Повеќе →

НАЈМАЛИ, ОСНОВЦИ, СРЕДНОШКОЛЦИ, СТУДЕНТИ, ВОЗРАСНИ, ПОВЕЛЕТЕ СИТЕ! УПИСИТЕ СЕ ВО ТЕК! – ЦСЈ ЛИНГВА НОВА

 

Центар за странски јазици ЛИНГВА НОВА

раб.вр. 08.00 – 20.00 (понеделник-петок) 09.00 – 16.00 (сабота)

тел. 034/ 323-771 , 070/ 394-544 лок. НАРОДНА ТЕХНИКА

Повеќе →

Тиверија со 1-0 славеше во натреварот со Корзо

Тиверија на домашен терен беше поуспешна од екипата на Корзо со минимален резултат од 1-0.

Повеќе →

ФОТО: За љубителите на брзите автомобили

За љубителите на брзите автомобили…

 

Повеќе →

Тип на денот 1-x-2 за сабота, 14 септември

Manchester Utd  – Crystal Palace – 2+

Everton – Chelsea – 2+

Twente – PSV – 1x

Villarreal – Real Madrid – 2