КВАЛИТЕТНА EДУКАЦИЈА ЗА СИТЕ ВОЗРАСТИ! – ЕДУ СПРИНГ

КВАЛИТЕТНА EДУКАЦИЈА ЗА СИТЕ ВОЗРАСТИ!

Возрасни ,осмелете се… Учете странски јазици со Еду Спринг!

Студенти, надоградете се… Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 17 септември

Времето денеска во Струмица Повеќе →

Од 26 алкотестирани возачи, кај 10 пронајден алкохол во крвта

Поради невнимание, еден сопатник во ПМВ се здобил со повреди во сообраќајна незгода што се случила мината недела во Струмица, при што е направена материјална штета од 10 илјади денари, пишува во неделниот извештај на СВР Струмица. Повеќе →

ЖФК Тиверија Истатов со 6 репрезентативки

Наредниот период следува пауза во првенството поради настапот на женската А Селекција против Романија (Струмица 20.Септември.2013) и Повеќе →

ЖФК „Тиверија Истатов’’ со 9 гола во мрежата на Кумановчанки

После победата во Прилеп од 0:5 и поразот на домашен терен од Кочани (0:2), Повеќе →

Ограбени две куќи во Струмица

Во изминативе седум дена, на подрачјето на општина Струмица се случиле две покарактеристични кражби, пишува во неделниот билтен на СВР Струмица. Повеќе →

Победа на Беласица со резултат од 0-3 над Осогово

Беласица во рамките од 4-тото коло во третата македонска фудбалска лига (исток) на гостински терен го декласираше Осогово со резултат од 0-3. Повеќе →

Десет интервенции во последните седум дена на ТППЕ

Минатата недела Територијалната противпожарна едница имала вкупно 10 интервенции во градот и населените места. Повеќе →

Тип на денот 1-х-2 за понеделник, 16 септември

Auxerre – Brest – 2+

Ternana – Brescia – 1х

Parma – AS Roma *- х2

Swansea City – Liverpool – 2+

 

Временска прогноза за Струмица, 16 септември

Времето денеска во Струмица Повеќе →