Девет часа траела најдолгата интервенција на струмичките пожарникари

Вкупно три интервенции ја одбележиле минатата работна недела на Територијална противпожарна единица од Струмица. На улицата Ленинова, Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 4 ноември

Времето денеска во Струмица умерено облачно , со повремени сончеви периоди. Максимална дневна температура до 22 степен. Повеќе →

Беласица со убедлива победа против Напредок З. Радово

Екипата на Беласица ја постигна десетата сезонска победа во третата МФЛ – Исток, откако во натпреварот од 11.коло на гостински терен убедливо го совлада Повеќе →

Тип на денот 1-х-2 за недела, 3 ноември

Everton – Tottenham – 3+ Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 3 ноември

Времето денеска во Струмица Повеќе →

Во четврток воениот оркестар во Струмица

Воениот оркестар на Армијата на Република Македонија на 07.11.2013 година (четврток) со почеток во 19 часот во НУЦК „Антон Панов“ ќе одржи концерт.

Поддржувачи на концертот се општина Струмица и НУЦК „Антон Панов“. Повеќе →

Тип на денот 1-х-2 за сабота, 2 ноември

Еве што да типувате денеска…

Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 02 ноември

Умерено облачно време  денеска во Струмица, во попладневните ќе дојде до разведрување. Максимална дневна температура до 20 степени. Повеќе →

Гимназијаците го одржаа концертот на таленти

Струмичката публика вечерва присуствуваше на првиот концерт на солистите од хорот на СОУ „Јане Сандански’’, насловен како „Талент шоу’’. Повеќе →

Градоначалникот Заев на средба со новиот италијански амбасадор

По Скопје, Струмица е вториот град кој го посети новиот италијански амбасадор во Р. Македонија, Ернесто Масимино Белели.  Амбасадорот и неговите соработници денеска имаа средба со градоначалникот Зоран Заев во неговиот кабинет Повеќе →