Младински совет го реактивира својот дебатен клуб

Во склоп на многуте активности на Младинскиот совет се вбројува и дебатниот клуб „Carpe diem’’, основан со цел да се развијат комуникациските и говорнички способности на средношколците и студентите, и ослободување на нивната трема при јавни настапи. Повеќе →

Уапсен еден од напаѓачите кои го нападнаа и ограбија 83-годшиниот жител од с. Балдовци

СВР Струмица поднесе кривична пријава против С.Г.(45) од Штип, за сторено кривично дело „разбојништво“ и две кривични дела „тешка кражба“. Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 20 ноември

Времето денеска во Струмица Повеќе →

При претрес кај струмичанец пронајдени 2 килограми непозната растителна материја

На 18.11.2013 година, во Струмица при извршен претрес Повеќе →

Општина Струмица: За ободниот канал општината издвои околу 40.000.000,оо денари од сопствениот буџет

Реакција на соопштението на ОК на ВМРО ДПМНЕ објавено на 18.11.2013 година:

Повеќе →

На деветтата седница на Советот на општина Струмица донесени повеќе одлуки и решенија

По вкупно 22 точки од дневниот ред расправаа членовите на Советот на општина Струмица на деветтата седница на која се донесоа повеќе одлуки и решенија. Повеќе →

Тип на денот 1-х-2 за вторник, 19 ноември

Carlisle United – Boreham Wood *- 1 Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 19 ноември

Денеска времето во Струмица Повеќе →

Кадетите на Академија Пандев ја декласираа Шкендија со убедлива победа

Во саботата на градскиот стадион Младост, Академија Пандев како домаќин силите си ги одмери со Шкендија. Повеќе →

Првата ЦКА-ПХВ работилница се одржa и во Струмица

Во просториите на Црвен крст – Струмица денеска започна  новиот циклус дисеминација за националната програма ЦКА-ПХВ (Црвен крст во акција промоција на хумани вредности),  на која присуствуваа 36 ученици од СОУ „Јане Сандански’’, СОУ „Димитар Влахов’’ и ООУ „Никола Вапцаров’’.  Повеќе →