Тип на денот 1-х-2 за недела, 1 септември

Liverpool – Manchester Utd – 1х

Arsenal – Tottenham – 1+ ПП

Ein. Frankfurt – B. Dortmund – 2

Genoa – Fiorentina – 2

 

 

Временска прогноза за Струмица, 1 септември

Времето денеска во Струмица умерено облачно Повеќе →

За ФК „Тиверија’’ и РК „Зомимак -М’’ од општински буџет ќе се издвојат 1,6 милиони денари

Поради успехот што го остварија во минатиот период, фудбалскиот клуб „Тиверија’’ и ракометниот клуб „Зомимак М’’ ќе добијат финансиска помош од општинскиот буџет кој ќе изнесува 1,6 милиони денари, одлучено е вчера на шестата седница на Советот на општина Струмица Повеќе →

Осумдесет крадци на струја во Струмица

Осумдесет струмичани краделе струја од почетокот на годинава до денес. Повеќе →

Тип на денот 1-x-2 за сабота, 31 август

Cardiff – Everton – 1x

Blackburn – Bolton – x2

Paris SG – Guingamp – 2+

Schalke 04 – Bayer Leverkusen – 2+

 

Временска прогноза за Струмица, 31 август

 

Денеска времето во Струмица Повеќе →

Струмичани, еве како некогаш изгледаа влезниците за во струмичките дискотеки

Еве како некогаш изгледаа влезниците за во струмичките дискотеки Али Баба, Кинг, 1001 ноќ, Шери, Аполон, Биг Ф…

 

Повеќе →

“Колку јазици зборуваш толку луѓе вредиш” – Академија АБЦ

Секој ден се повеќе се уверуваме дека латинската поговорка Колку јазици зборуваш толку луѓе вредиш” не е само обична фраза. Тоа првенствено го потврдуваме поради фактот што во модерниот свет знаењето на странски јазици отвара широк спектар на можности. Повеќе →

Холандска компанија отвара производствен погон за цвеќе во Струмица

Голема холандска компанија која се занимава со производство на цвеќе под вештачки услови во форма на расад, отвара производствен погон во Струмица, најави странски инвестиции градоначалникот Зоран Заев. Повеќе →

Тип на денот 1-х-2 за петок, 30 август

NAC Breda – NEC Nijmegen -* 1х

Bayern Münich – Chelsea – 1

Dundee FC – Livingston – 1

Shelbourne – Shamrock – 2