Беласица лидер на табелата во 3 МФЛ Исток

Беласица по 5-тото коло се наоѓа на лидерската позиција со 15 бодови и можност за преселба во втората лига. Повеќе →

Тип на денот 1-х-2 за недела, 22 септември

St. Liege – Sp. Lokeren – х2

AC Milan – Napoli – х2

Valencia – FC Sevilla – х2

Paris SG – AS Monaco – х2

 

Временска прогноза за Струмица, 22 септември

Времето денеска во Струмица Повеќе →

ОВАА НЕДЕЛА ЗАПОЧНУВАМЕ СО БЕСПЛАТНИТЕ ПОДГОТВИТЕЛНИ ЧАСОВИ! ПОБРЗАЈТЕ! – ЦСЈ ЛИНГВА НОВА

Центар за странски јазици ЛИНГВА НОВА

раб.вр. 08.00 – 20.00 (понеделник-петок) 

09.00 – 16.00 (сабота)

тел. 034/ 323-771 , 070/ 394-544     лок. НАРОДНА ТЕХНИКА

  Повеќе →

Општина Струмица реагираше по повод денешното пуштање во употреба на локален пат Струмица – Почево

Општина Струмица со писмена реакција по повод денешното пуштање во употреба на новоизградениот локален пат Струмица – Почево. Повеќе →

Учествувајте во велосипедскиот маратон “Бела Вода – Струмица 2013’’

Велосипедската федерација на Mакедонија, Општина Струмица и велосипедскиот клуб „АКТИВ“ организира планински велосипедски маратон „Бела Вода’’. Маратонот ќе биде во две категории – Малиот маратон е 39 км (учество 350 ден.) и Големиот маратон е 78 км (учество 500 ден.).

Повеќе →

Се снимаше спот за ,,Струмица опен 2013’’

Во пресрет на престојниот турнир во спортска ориентација ,,Струмица опен 2013’’ што ќе се одржи идниот месец и Европскиот шампионат идната година, ОК „Еделвајс’’ снимаше видео спот за убавините на овој спорт но и како најава на овие две  спортски манифестации. Повеќе →

Тип на денот 1-х-2 за сабота, 21 септември

Liverpool – Southampton – 1

Yeovil Town – QPR – 2

Schalke 04 – Bayern Münich *- 2

Shamrock – Drogheda Utd – 1

 

СЛЕДНАТА СЕДМИЦА ЕДУ СПРИНГ ПРОДОЛЖУВА СО БЕСПЛАТНИТЕ ПОДГОТВИТЕЛНИ ЧАСОВИ!

Многумина ја познаа разликата и ги согледоа предностите на условите кој ги нуди Еду Спринг-Центарот за странски јазици како и начинот на работа и професионален пристап од секој аспект.  Им благодариме на довербата на нашите верни слушатели. Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 21 септември

Времето денеска во Струмица Повеќе →