Временска прогноза за Струмица, 4 септември

Времето денеска во Струмица Повеќе →

УЧЕТЕ СТРАНСКИ ЈАЗИЦИ СО ЛИНГВА НОВА!!!

Доверете го Вашето или образованието на Вашите деца во сигурни раце. Нашите години на успешно постоење и стекнато искуство се гаранција за нашата професионалност и квалитет во организирање на настава по странски јазици за деца и возрасни. Повеќе →

Леблебеџиската улица подготвена за Европското првенство во кошарка

Леблебеџиската улица се закити со македонски знамиња за претстојното Европското првенство во кошарка каде струмичани ќе можат да уживаат во Повеќе →

СРЕДНОШКОЛЦИ, ПОВЕЛЕТЕ! УЧЕТЕ СТРАНСКИ ЈАЗИЦИ СО ЕДУ СПРИНГ !

НИЕ ОДГОВАРАМЕ НА ВАШИТЕ ПОТРЕБИ!

Информации и пријавување :
Секој работен ден од 08.00h-21.00h во Еду Спринг-Центар за едукација и интелектуални услуги
ул.Братство Единство 7/2-3 Струмица наспроти ТА Лагуна Травел
034/321-121 078/204-802 078/206-822 Повеќе →

Кирил Парталов: Власта освен на градоначалникот Заев, треба да се извини и на јавноста, за грубите дезинформации и манипулации

Денеска секретарот на Општина Струмица, Кирил Парталов одржа прес конференција на која зборуваше за најавената холандиска инвестиција во Струмица. Повеќе →

Тип на денот 1-х-2 за вторник, 3 септември

Lanus – Olimpo Bahia – 1+ пп

LA Angels – Tampa Bay – 2

Wawrinka S. – Berdych T. – 2

Derry City – St. Patrick’s – 1х

 

Временска прогноза за Струмица, 3 септември

Времето денеска во Струмица Повеќе →

ОО СДСМ – Струмица повторно го избра Марјан Даскаловски за претседател

 

Марјан Даскаловски, ја доби довербата за повторно да биде претседател на Општинската организација на СДСМ во Струмица. Повеќе →

ABC KIDS MAGIC WORDS – програма

ПОЗНАВАЊЕТО НА СТРАНСКИ ЈАЗИК УШТЕ ОД НАЈРАНАТА ВОЗРАСТ Е ОД СУШТИНСКО ЗНАЧЕЊЕ ВО ДЕНЕШНИОТ СВЕТ Повеќе →

Турново одигра нерешено во дуелот со Еуромилк

 Турново на домашен терен одигра нерешено со Еуромилк во рамките од шестото коло, каде и покрај ремито, Хоризонт Турново и понатаму е лидер на табелата со 11 освоени бодови, бидејки Брегалница одигра без говоли со Македонија Горче Петров. Повеќе →