Отворен 21 – ви Фестивалот на камеран театар „Ристо Шишков’’ во Струмица

Со  свечен настап  на мажуретки и изведба  на  преставата „Хеда Габлер’’ на Народниот театар од Битола, во Струмица  започна  21-от Фестивалот на камеран театар „Ристо Шишков’’. Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 9 септември

Во текот на денот сончево и топло време во Струмица додека Повеќе →

Зоран Заев заигра за одбојкарската екипа „Струмица’’

Во тек е првата вечер од Ноќниот турнир во одбојка. На екипата „Струмица’’ која игра против „Медо Мебел’’ се придружи како појачување и градоначалникот Зоран Заев. Повеќе →

Струмица го одбележи Денот на независноста на Македонија

Со полагање на свежо цвеќе пред Споменикот на Гоце Делчев и читање на револиционерна поезија на учениците од Домот за деца и млади “Благој Мучето”, Повеќе →

Зоран Заев упати честитка по повод денешниот празник

 

Почитувани мои сограѓани,

Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 8 септември

Ведро и сончево време денеска во Струмица,  Повеќе →

Децата со посебни потреби во хуманитарна акција You Are Not Alone

Убавиот септевриски ден дечињата со посебни потреби од Струмица го искористија да учествуваат во хуманитарната акција You Are Not Alone ( Вие не сте сами). Повеќе →

ВРЕМЕ Е ЗА УЧЕЊЕ СТРАНСКИ ЈАЗИЦИ! ВАШЕТО ЗНАЕЊЕ, НАША ЦЕЛ! – ЦСЈ ЛИНГВА НОВА

Изберете долгогодишно искуство, стручност и квалитет.

Изберете го Центарот за странски јазици Лингва НОВА за свој партнер во учењето на саканиот јазик. Повеќе →

Струмичкиот плоштад пoкриен со моторцикли

На струмичкиот плоштад преку стотина моторцикли. Мотористи од цела Македонија се одмарат во Струмица, а потоа го продолжуваат заедничкото возење.

Повеќе →

Тиверија на гостински терен против Победа Јуниор

Тиверија утре во рамките 5-тото второлигашко коло, со почеток од 16:30ч. на гостински терен ќе се обиде да дојде до триумф против Победа Јуниор и да дојде до трите посакувани бодови. Повеќе →