ИМАЈТЕ ГО СВЕТОТ НА ДЛАНКА, УЧЕТЕ СТРАНСКИ ЈАЗИЦИ СО ЛИНГВА НОВА!

Сакате да ги подобрите Вашите можности за вработување? Се подготвувате да патувате или живеете во странство?

Повеќе →

20% ПОПУСТ ЗА 20 ГОДИНИ ЈУБИЛЕЈ – АКАДЕМИЈА АБЦ

 

 

 

НАЈДОБРОТО ОД АКАДЕМИЈА АБЦ Повеќе →

Почна да се гради пешачка патека во Банско

Денеска започнаа градежните работи за изградба на пешачка (трим) патека во Банско, активност кој се реализира во рамките на спроведувањето на проектот „Податоци за Туризам”, финансиран од Европската Унија преку програмата за прекугранична соработка меѓу Македонија и Грција. Повеќе →

Денес ќе дознаеме во чии раци заминува златниот медаљон

Вечерва ќе дознаеме кој беше најдобар актер на овогодишниот ФКТ „Ристо Шишков’’ според мислењето на меѓународната петочлена жири комисија чиј претседател е минатогодишниот добитник на наградата, актеротот Никола Ристановски. Повеќе →

Почна реализацијата на проектите на невладиниот сектор финансиски поддржани од општината

Здруженијата на граѓани кои добија финансиска поддршка од општина Струмица  почнаа со реализација на проектните активности. Повеќе →

Се подобрува водоснабдувањето во населеното место Раборци

Во населеното место Раборци во тек е изградбата на резервоар за вода со што ќе бидат надминати проблемите во водоснабдувањето. Повеќе →

Тип на денот 1-х-2 за петок, 13 септември

Galatasaray – Antalyaspor -1

Metz – Nimes – 1

Hertha Berlin – VfB Stuttgart – 1х

Bordeaux – Paris SG -2

Барам наместен стан под кирија

 

Барам наместен стан под кирија во близина на основното училиште Никола Вапцаров и градинката, некаде во тој круг до кај Пеликатник ресторантот.Тел.077 766 847

Временска прогноза за Струмица, 13 септември

Времето денеска во Струмица Повеќе →

Повторно Стрит баскет во Струмица

Веќе трета година по ред општина Струмица и Младинскиот совет организираат турнир во стрит баскет ” STREET BASKET- STRUMICA 2013″ на Плоштадот “Гоце Делчев” во Струмица. Повеќе →