Временска прогноза за Струмица, 11 септември

Времето денеска во Струмица променливо Повеќе →

Денес се игра полуфинале на „STREET VOLLEYBALL STRUMICA 2013’’

 

Полуфинални натпревари во машка конкуренција на аматерскиот одбојкарски турнир „STREET VOLLEYBALL STRUMICA 2013’’ се играт Повеќе →

Тип на денот 1-x-2 за вторник, 10 септември

Romania - Turkey – 2

Italy - Czech Republic – 1+

Ukraine - England – x2

Belarus - France – 2

 

Временска прогноза за Струмица, 10 септември

Времето денеска во Струмица Повеќе →

ИМАЈТЕ ГО СВЕТОТ НА ДЛАНКА, УЧЕТЕ СТРАНСКИ ЈАЗИЦИ СО ЛИНГВА НОВА!

Доверете го Вашето или образованието на Вашите деца во сигурни раце. Нашите години на успешно постоење и стекнато искуство се гаранција за нашата професионалност и квалитет во организирање на настава по странски јазици за деца и возрасни.

Повеќе →

Започна турнирот во одбојка на струмичкиот плоштад

По повод Денот на ослобoдувањето на Македонија и Денот на ослободувањето на Струмица, синоќa започна четиридневен аматерски турнир во одбојка „Street volleyball 2013’’ кој се одржува за прв пат. Повеќе →

Отворен 21 – ви Фестивалот на камеран театар „Ристо Шишков’’ во Струмица

Со  свечен настап  на мажуретки и изведба  на  преставата „Хеда Габлер’’ на Народниот театар од Битола, во Струмица  започна  21-от Фестивалот на камеран театар „Ристо Шишков’’. Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 9 септември

Во текот на денот сончево и топло време во Струмица додека Повеќе →

Зоран Заев заигра за одбојкарската екипа „Струмица’’

Во тек е првата вечер од Ноќниот турнир во одбојка. На екипата „Струмица’’ која игра против „Медо Мебел’’ се придружи како појачување и градоначалникот Зоран Заев. Повеќе →

Струмица го одбележи Денот на независноста на Македонија

Со полагање на свежо цвеќе пред Споменикот на Гоце Делчев и читање на револиционерна поезија на учениците од Домот за деца и млади “Благој Мучето”, Повеќе →