Седумнаесет интервенции во последните седум дена на ТППЕ

Минатата недела Територијалната противпожарна едница имала вкупно 17 интервенции во градот и населените места. Повеќе →

Тип на денот 1-х-2 за понеделник, 2 септември

FK Bryne - Stabaek – 2+

Kaiserslautern - En. Cottbus – 1+ пп

Caen-  FC Metz – х2

Trapani - Pescara – х2

 

Временска прогноза за Струмица, 2 септември

Времето денеска во Струмица Повеќе →

Турново во дуел со вицешампионот Металург во осминафиналето од Купот

Моменталниот лидер Хоризонт Турново во осминафиналето на фудбалскиот Куп на Македонија го доби вицешампионот Металург. Повеќе →

ОСНОВЦИ И СРЕДНОШКОЛЦИ, ЦСЈ ЛИНГВА НОВА ВИ ПОСАКУВА УСПЕШНА УЧЕБНА ГОДИНА, ИСПОЛНЕТА СО МНОГУ ЗНАЕЊА И ПЕТКИ !

Центарот за странски јазици Лингва НОВА на сите основци и средношколци им посакува успешна учебна година исполнета со многу знаења и петки !

Центар за странски јазици Лингва НОВА

раб.вр. 08.00 – 20.00 (понеделник-петок)  09.00 –16:00 (сабота)

                                            тел.      034/ 323-771 070/ 394-544      локација:  НАРОДНА ТЕХНИКА

Повеќе →

Турново по нови 3 бода на домашен терен против Еуромилк

Турново на домашен терен го пречекува Еуромилк во рамките од шестото коло од Првата македонска фудбалска лига. Откако на гостувањето кај Македонија Горче Петров, Турново го претрпе првиот пораз во новата сезона и се врати со празни раце дома, Повеќе →

Тип на денот 1-х-2 за недела, 1 септември

Liverpool - Manchester Utd – 1х

Arsenal - Tottenham – 1+ ПП

Ein. Frankfurt - B. Dortmund – 2

Genoa - Fiorentina – 2

 

 

Временска прогноза за Струмица, 1 септември

Времето денеска во Струмица умерено облачно Повеќе →

За ФК „Тиверија’’ и РК „Зомимак -М’’ од општински буџет ќе се издвојат 1,6 милиони денари

Поради успехот што го остварија во минатиот период, фудбалскиот клуб „Тиверија’’ и ракометниот клуб „Зомимак М’’ ќе добијат финансиска помош од општинскиот буџет кој ќе изнесува 1,6 милиони денари, одлучено е вчера на шестата седница на Советот на општина Струмица Повеќе →

Осумдесет крадци на струја во Струмица

Осумдесет струмичани краделе струја од почетокот на годинава до денес. Повеќе →