Category: Занимливости

Совети како да ја зголемите вашата тежина

За оние луѓе кој што се премногу слаби и сакат да дојдат до идеалната телесна тежина тогаш и препорачуваме неколку совети за да ја зголемат телесната тежина. Повеќе →

Неколку позитивни работи за гравот кој што можеби не сте ги знаеле

Гравот е одличен извор на железо, минерал кој го пренесува кислородот од белите дробови до клетките низ нашето тело. Повеќе →

ФОТО: Животот е полн со случајности

Животот е полн со случајности.

Повеќе →

ФОТО: Зошто е потребно да носите кацига додека возите мотор?

Еден среќник доживеал несреќа со својот мотор додека возел со 100км. час. Човекот носел кацига и еве што останало од неа. Сигурно ќе и биде цел живот благодарен.

Повеќе →

ФОТО: Бесценети и неверојатни моменти од животот

Бесценети и неверојатни моменти од животот…

Повеќе →

Фото: Неверојатно реалистичен боди-арт

Неверојатно реалистичен боди-арт…

Повеќе →

СУПЕРАВТОМОБИЛИ: Ламборџини, Шевролет, Ферари и Јагуари

Ламборџини, Шевролет, Ферари и Јагуари…

Повеќе →

Уредни нокти, уредна кожа

Кога кожата на рaцате е особено чувствителна, таа бара посебен третман – тогаш ви е потребна парафинска купка која има ефект на сауна, ги отвара порите на рацете и ја подобрува циркулацијата, по која рацете се меки и мазни, а кожата нахранета. Повеќе →

ФОТО: Запознајте ја жената со челична волја

Ова е Барби Томас од Феникс, САД. Таа ги изгубила и двете раце како дете, но тоа не ја спречило да го исполни својот сон. Секоја чест!

Повеќе →

ФОТО: Кој не би посакал да поседува ваков дом?

Кој не би посакал да поседува ваков дом?

Повеќе →