Category: Занимливости

8 совети како да се заштитите од зимските настинки

Сезоната на настинките веќе одамна започна. Доколку сакате да се заштитите од мачното лежење во кревет, насолзените очи и истоштеноста, ви нудиме неколку едноставни совети кои навистина ќе ви помогнат. Повеќе →

7 природни начини со кои ќе ја спречите глаболката

Многу секојдневни работи како што се расправиите, обврзувачките рокови, сообраќајниот метеж, недоволното спиење и слично, можат да ни создадат главоболки. Повеќе →

Еликсир од 2 состојки кој подмладува и го чисти црниот дроб

Црниот дроб, најголемата жлезда во телото, најмногу ја познаваме по тоа што од организмот ги отстранува штетните материи, но неговата улога е уште поголема. Повеќе →

Мали непослушни тајни кои ќе ви го разубават денот

Современата жена секојдневно се соочува со стрес и проблеми, а мали ситници се доволни да се избориме со тоа. Жените се обидуваат да бидат совршени 24/7. Совршени на работа, совршени во домот, совршени мајки, совршени партнери… Но, со цел да се релаксираат и да ја заборават напнатоста и притисокот, жените се впуштаат во исполнувањето на своите мали тајни. Повеќе →

Подобрете ги ефектите од вежбањетo со храна

Консумирањето одредени намирници пред тренингот може да го намали ефектот од вежбањето. Експертите советуваат да избегнувате јаглехидрати пред физичките вежби и препорачуваат: Повеќе →

Кажете му збогум на првутот со магичната маска од природни состојки

Првутот е појава поради која што на многумина им опаѓа самодовербата. Ако имате ваков проблем, тогаш знаете колку е тешко да се реши истиот. Повеќе →

Направи сама: Фризура со цвет од плетенки

Оваа интересна фризура изгледа многу симпатично, а можете да ја направите за само 5 минути. Повеќе →

Француска тајна за беспрекорна кожа: Трик за убавина кој го полуде светот

women-checking-skin Повеќе →

Само со 2 состојки – Избелете го лицето брзо и лесно

limon_nega_lice Повеќе →

Дали повисокиот IQ е гаранција за подолг живот?

Луѓето со зголемениот квоциент на интелигенција (IQ) веројатно ќе живеат подолго, покажа неодамнешно истражување на британските научници чија студија е објавена во списанието British Medical Journal.  Повеќе →