Category: Струмица

Денес се игра полуфинале на „STREET VOLLEYBALL STRUMICA 2013’’

 

Полуфинални натпревари во машка конкуренција на аматерскиот одбојкарски турнир „STREET VOLLEYBALL STRUMICA 2013’’ се играт Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 10 септември

Времето денеска во Струмица Повеќе →

Започна турнирот во одбојка на струмичкиот плоштад

По повод Денот на ослобoдувањето на Македонија и Денот на ослободувањето на Струмица, синоќa започна четиридневен аматерски турнир во одбојка „Street volleyball 2013’’ кој се одржува за прв пат. Повеќе →

Отворен 21 – ви Фестивалот на камеран театар „Ристо Шишков’’ во Струмица

Со  свечен настап  на мажуретки и изведба  на  преставата „Хеда Габлер’’ на Народниот театар од Битола, во Струмица  започна  21-от Фестивалот на камеран театар „Ристо Шишков’’. Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 9 септември

Во текот на денот сончево и топло време во Струмица додека Повеќе →

Зоран Заев заигра за одбојкарската екипа „Струмица’’

Во тек е првата вечер од Ноќниот турнир во одбојка. На екипата „Струмица’’ која игра против „Медо Мебел’’ се придружи како појачување и градоначалникот Зоран Заев. Повеќе →

Струмица го одбележи Денот на независноста на Македонија

Со полагање на свежо цвеќе пред Споменикот на Гоце Делчев и читање на револиционерна поезија на учениците од Домот за деца и млади “Благој Мучето”, Повеќе →

Зоран Заев упати честитка по повод денешниот празник

 

Почитувани мои сограѓани,

Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 8 септември

Ведро и сончево време денеска во Струмица,  Повеќе →

Децата со посебни потреби во хуманитарна акција You Are Not Alone

Убавиот септевриски ден дечињата со посебни потреби од Струмица го искористија да учествуваат во хуманитарната акција You Are Not Alone ( Вие не сте сами). Повеќе →