Category: Струмица

Временска прогноза за Струмица, 19 јануари

Времето денеска во Струмица Повеќе →

Демолиран еден од штабовите на СДСМ во Струмица

Стаклата на штабот на Четвртата месна организација на ОО СДСМ Струмица се искршени ноќеска од страна на двајца сторители. Инцидентот се случил околу 3 часот по полноќ. Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 18 јануари

Времето денеска во Струмица облачно, со Повеќе →

Актерот Томе Ментинов заминува во пензија, но не ја напушта глумата

После 48 години поминати на „даските во Струмичкиот театар’’, актерот Томе Ментинов заминува во пензија. Повеќе →

Се одржа стенд ап шоу на Црвен крст – Струмица

Членови при Клубот на млади при Црвен крст – Струмица синоќа Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 17 јануари

Времето денеска во Струмица Повеќе →

Пијан струмичанец сакал да ги подмити сообраќајците

СВР Струмица поднесе кривична пријава против лицето Б.Г.(38) од Струмица, поради постоење на основано сомнение дека сторител кривичното дело „давање поткуп“. Повеќе →

Четирнаесетта крводарителска акција на вработените во Општина Струмица

Вработените во општинската администрација денеска традиционално организираа крводарителска акција во просториите на Службата за трансфузиона медицина. Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 16 јануари

Времето денеска во Струмица Повеќе →

Струмичка спортска легенда – Ристо Аливкинов – Лито

Беше ѕвезда во борењето, најтрофејниот спорт во поранешна Југославија. Од сиромашно детенце кое се бореше по ливадите на родното село Костурино, стигна до повеќекратен државен првак, беше член на Државната борачка репрезентација за која има освоено бројни награди на големи натпревари, Повеќе →