Category: Струмица

Локвенец: Големите патриоти избркаa над 300 илјади млади луѓе од Македонија

Сиромаштијата, лошата состојба во земјоделството и иселувањето на младите,  ова се најголемите проблеми што ги мачат граѓаните на Прилеп и прилепско. Повеќе →

Беласица ја продолжува убедливата победничката низа

Беласица со сигурност обезбедува „виза“ за пласман во втората лига во домашниот шампионат, откако триумфираше убедливо над Осогово со 4:1. Повеќе →

Хрватски средношколци во посета на Струмица

Дваесеттина ученици и професори од хрватскиот град Задар овој викенд ќе бидат гости на струмичката гимназија „Јане Сандански’’. Повеќе →

Ученици од СОУ „Димитар Влахов’’ даруваа крв

Општинската Организација на Црвен крст Струмица во соработка Повеќе →

Прес на Хари Локвенец, носител на ИЕ 4 од СДСМ

Почитувани,  Повеќе →

„Ролинг 08” најдобар во Лозано, Швајцарија

Кошаркарите на ,„Ролинг 08“ од Струмица со генерацијата до 16 години го освоија турнирот ,„Лозано 2014“ организиран од тамошниот клуб „Пули Баскетбол“. Повеќе →

Подобри услови за спортот во државата најавија кандидатите за пратеници Орцев и Даскаловски

Фирмите ќе можат да вложуваат во спортот без да плаќаат данок е една од мерките што денеска кандидатите за пратеници на СДСМ од Струмица, Панче Орцев и Марјан Даскаловски ја претставија пред струмичките спортисти. Повеќе →

Локвенец: СДСМ има мерки за спас и развој на македонското земјоделство

„Кога СДСМ ќе дојде на власт субвенциите ќе бидат зголемени и ќе се доделуваат кога ќе ви бидат најпотребни“, рече Хари Локвенец, носителот на листата на СДСМ Повеќе →

Утре крводарителска акција во СОУ „Димитар Влахов’’

Црвениот крст – Струмица утре организира Повеќе →

Кандидатите за пратеници Орцев и Даскаловски го посетија здружението за теслесно инвалидизирани лица „Мобилност“

Кандидатите за пратеници од Струмица Марјан Даскаловски и Панче Орцев ги презентира  мерките за подршка на лицата со посебни потреби опфатени во програмата на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија.  Повеќе →