Category: Струмица

Од 26 алкотестирани возачи, кај 10 пронајден алкохол во крвта

Поради невнимание, еден сопатник во ПМВ се здобил со повреди во сообраќајна незгода што се случила мината недела во Струмица, при што е направена материјална штета од 10 илјади денари, пишува во неделниот извештај на СВР Струмица. Повеќе →

ЖФК Тиверија Истатов со 6 репрезентативки

Наредниот период следува пауза во првенството поради настапот на женската А Селекција против Романија (Струмица 20.Септември.2013) и Повеќе →

ЖФК „Тиверија Истатов’’ со 9 гола во мрежата на Кумановчанки

После победата во Прилеп од 0:5 и поразот на домашен терен од Кочани (0:2), Повеќе →

Ограбени две куќи во Струмица

Во изминативе седум дена, на подрачјето на општина Струмица се случиле две покарактеристични кражби, пишува во неделниот билтен на СВР Струмица. Повеќе →

Победа на Беласица со резултат од 0-3 над Осогово

Беласица во рамките од 4-тото коло во третата македонска фудбалска лига (исток) на гостински терен го декласираше Осогово со резултат од 0-3. Повеќе →

Десет интервенции во последните седум дена на ТППЕ

Минатата недела Територијалната противпожарна едница имала вкупно 10 интервенции во градот и населените места. Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 16 септември

Времето денеска во Струмица Повеќе →

Започна „Стрит баскет 2013’’

Вечерва на струмичкиот плоштад започна натпреварот во улична кошарка кој ќе трае до 18 – ти септември. „Стрит баскет – Струмица 2013’’ беше отворен со  натпреварот помеѓу екипите „Егзит’’ и „Гугл’’ од групата А, во кој Егзитовци победија со 13 поени разлика. Повеќе →

Турново декласиран од Ренова

Турново во рамките од 7-то коло се врати со празни раце и лидерската позиција ја замени со петото место на табелата.

Повеќе →

Афоризми на Ацо Ѓоргиев, дел 11

Ацо Ѓоргиев

 

 

На Ева и’ ветив рајски живот.
За почеток и’ подарив смоквин лист.

***

Повеќе →