Беласица со минимален пораз од Шкупи

Фудбалерите на Беласица загубија во 16. коло во ПМФЛ од екипата на Шкупи со минимални 1:0.

АРХИВА

АРХИВА

Со овој пораз Беласица е деветта на табелата и има 17 освоени бодови, исто толку бодови имаат и Македонија ЃП која е осма и Победа која е седма. Шкупи со оваа победа е шестти на табелата и има 19 бодови.

Во следното коло Беласица дома ќе игра дерби натпревар со Работнички, екипа која е четврта на табелата, додека Шкупи ќе биде домаќин на Ренова.

Comments are closed.