ФК Василево со тешко гостување во Дојран

Екипата на Василево денес ќе гостува во Дојран, каде ќе го одигра натпреварот од 9. коло од Третата лига Југоисток, против лидерот на табелата Дојранско Езеро.

АРХИВА

АРХИВА

Во овој натпревар домаќините се апсолутни фаворити за победа, пред се подари подобрата екипа, форма и тоа што играат на домашен терен и пред својата публика.

Екипата на Дојраско Езеро во моментот е прва на табелата со 21 освоен бод, додека Василево е петти со 7 освоени бодови.

Comments are closed.