Академија Пандев денес гостува кај Ренова

Академија Пандев денес гостува кај екипата на Ренова, во натпревар од 16. коло од Првата македонска фудбалска лига. Овој натпревар ќе се одигра во градскиот стадион во Тетово со почеток од 13:00 часот, а главен судија на истиот ќе биде Мантев Петар од Неготино.

АРХИВА

АРХИВА

Пандевци во моментот се третопласирани на табелата со 25 освени бодови, и имаат можност да се искачат на втората позиција на табелата, во случај на кикс на Вардар во Кратово кај Силекс, но од друга страна Ренова по поразот од Беласица во минатото коло, денес ќе се обиде денес пред своја публика да ја забележи шесттата сезонска победа како би можела со новите три бода да се одлепи од долните места од табелата.

 

Comments are closed.