Академија Пандев со тријумф над Победа од Прилеп

Фудбалерите на Академија Пандев запиша нова победа, откако во 15. коло од ПМФЛ ја победија екипата на Победа од Прилеп со резултат од 2:1.

Академија Пандев - Шкендија - во Турново - 25.04.2018 -2

Новата победа за Пандевци е важна бидејќи освен што остануваат на третата позиција на табелата со 25 освоени бодови, туку и ја намалија бодовната разлика со второпласираниот Вардар, кој сега има предност од само 2 бода.

Победа по овој пораз е на седмата позиција на табелата со 17 освоени бодови.

 

Comments are closed.