Беласица со сигурна победа над Ренова

Фудбалерите на Беласица запишаа нова и сигурна победа над екипата на Ренова со резултат од 3:1, во натпревар од 15 коло од Првата македонска фудбалска лига.

АРХИВА

АРХИВА

Беласица со оваа победа се искачи на осмото место на табелата и има 17 бодови, исто колку што има и Победа од Прилеп која е седма и Македонија ЃП која е пласирана на шесттото место.

 

Comments are closed.