Хоризонт Турново против Тиверија во Третата лига Југоисток

Екипата на Хоризонт од Турново во недела ќе ги одмери силите со Тиверија, во натпревар од 8. коло од Третата лига Југоисток.

АРХИВА

АРХИВА

Хоризонт во моментот е третопласирана екипа со вкупно 9 освоени бодови, при што Турновци имаат постигнато 13, а примено 18 погодоци, додека екипата на Тиверија е второпласирана со 16 освоени бодови, а фудбалери имаат постигнато 30, а примено 8 погодоци.

Во претходното коло Тиверија забележа сигурна и убедлива победа од 4:2 над екипата на Василево, додека Хоризонт Турново беше убедливо поразен со 3:0 од лидерот на табелата Дојранско Езеро од Дојран.

Comments are closed.