Bjelo Dugme tribute @ club Platinum

Цела недела, секој ден по ред, клуб Платинум е домаќин на едни од најдобрите предновогодишни, новогодишни забави и после новогодишни забави. А бидејќи на струмичани забава секогаш им фали, овој пат, во сабота забавата ќе биде посветена на легендарните Бјело Дугме. Најпознатите хитови како ,,Лажеш злато лажеш душо” , ,,Џурџевдан”, ,,Ако можеш заборави” ќе се пеат во еден глас до раните утрински часови. Затоа, сите љубители на музиакта од Бјело Дугме, резервирајте го вашето место, бидејќи забавата е загарантирана.

26551733_1545208702229408_629931995_n

Comments are closed.