Синоќа запалена куќа на ,,Панче Пешев” во Струмица

На 28.10.2017 година во 23,15 часот во Полициска станица Струмица, пријавено е дека на улица „Панче Пешев“ во куќа сопственост на Д.А.(69), настанал пожар, во кој бил опожарен кровот и поткровјето, како и еден спрат од куќата. На 29.10.2017 година околу 02,00 часот од екипа на Противпожарна единица Струмица пожарот е локализиран. Увид ќе се врши во текот на денешниот ден. – пишува во дневниот билтен на МВР.pozar

Comments are closed.