КК Струмица загуби до КК Куманово во 25. коло

Кошаркарите на КК Струмица загубија од Куманово со резултат од 70:80 (17:25, 16:17, 20:20, 17:18) во рамките на 25 коло од Првата кошаркарка лига.

Кошаркарите од Струмица го завршија мечот со двоцифрена негатива.

Kosharka tabela 25 kolo

КК Куманово до триуфмот го предводеше Бојан Трајковски со 19 коша и 7 скока. Томчо Соколов со 16 поени и 5 скока беше најефикасен кај домаќините.

Во следното 26. коло кое што е закажано за 16 април, кошаркарите на Струмица гостуваат кај Бест.

Comments are closed.