Кривична пријава за струмичанец поради кражба

СВР Струмица поднесе кривична пријава против лицето Л.А. (51) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“. Пријавената на 23.02.2016 година во продавница одзела женски паричник од женска чанта, која била оставена на касата.zaloviha-kradec-vyv-varna-176651

Comments are closed.