Пешак удрен со моторно возило на булеварот „Маршал Тито“

На 23.03.2016 година во 19.20 часот во Струмица на булевар „Маршал Тито“ се случила сообраќајна незгода во која З.А. (30) од с. Дравош, управувајќи моторно возило „Лада Рива“ со струмички регистарски ознаки, удрил во пешакот П.Е. (70) од Струмица.

SANYO DIGITAL CAMERA Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди. Истиот е пренесен и задржан на лекување во Медицински центар Струмица. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР-Струмица.

Comments are closed.