Сообраќајна незгода кај Ново Село-еден патник со потешки телесни повреди

На 23.03.2016 година во 18.10 часот на магистралниот пат Струмица – граничен премин „Ново Село“ се случила сообраќајна незгода во која К.М. (20) од Струмица, управувајќи ПМВ „Опел Зафира“ со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во задниот дел од паркирано „Југо“ со струмички регистарски ознаки, паркирано од Д.Т. (47) од с.Самоилово.

soobrakajka-aaa3_2015117195159Во незгодата сопатникот од возилото марка „Југо“ Љ.Т. (59) од с.Самоилово се здобила со тешки телесни повреди. Истата е пренесена и задржана на лекување во Медицински центар Струмица. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР-Струмица. Во периодот од 19.10 до 19.40 часот, за време на вршење на увидот, сообраќајот бил во прекин.

Comments are closed.