Вечерва во Струмица ќе продефилириаат маските од главната карневалска вечер

Во Струмица се е подготвено за најголемата забава под маски.  За вечерашната главна карневалска вечер е најавено повеќе маски од земјава и странство кои ќе учествуваат во карневалската поворка на главната интернационална вечер кои ќе понудат уште едно прекрасно карневалско издание.

10410452_736424929807421_3740040515403917424_n-640x426Синоќа на маскенбалската вечер во хотелот Сириус беа избрани принцот и принцезата кои ќе ја предводат карневалската поворка.

Comments are closed.