Пронајдена марихуана и опиум кај жител на с.Просениково

СВР Струмица поднесе кривична пријава против А.Д. (56) од с.Просенико, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. – пишува во дневниот билтен на МВР. 7e2938marihuanaНа 19.10.2015 година полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот биле пронајдени 11,46 грама марихуана измешана со тутун, 28,36 грама марихуана во две пакувања и 0,59 грама опиум.

Comments are closed.