Во Струмица се случиле 6 кражби и 1 сообраќајна незгода во изминатата седмица

Изминатата недела на територијата на општина Струмица се случиле 6 кражби каде објект на напад биле куќа, возило и деловна просторија,а предмет на напад биле безбедносна камера, мобилен телефон, евра,  лаптоп, акумулатор, ЦД радио,  резервна гума и др.,  пишува во неделниот билтен на СВР Струмица.

policija-soobrakajka-630x3202

Во овој период поради управување на возило под дејство на алкохол  се случила и 1 сообраќајна незгода каде возачот се здобил со телесни повреди. Причинета е материјална штета во висина од 60000 денари.

Јавниот ред и мир бил нарушен три пати со пријавени физички напади, а полицијата спровела и 2 акциски контроли за откривање на прекршоците што ги прават пешаците при што не биле констатирани прекршоци  – пишува во неделниот билтен на СВР Струмица.

Comments are closed.