Струмичанец возел украден автобус 10 километри пред да се судри

Kaко што пишува Дневник.мк , осумнаесетгодишен тинејџер, кој имал голем мерак да вози автобус, украл едно возило од фирмата „Струмица експрес“ и со него возел цели 10 километри пред да предизвика сообраќајка кај село Владевци. За среќа, никој не настрадал, а виновникот наскоро бил фатен и против него била поднесена кривична пријава. 

Capture

 

Повеќе на Дневник.мк

Comments are closed.