Трајче Горгиев доби Златна бубамара за „Откритие на годината’’

Младиот Трајче Горгиев ја доби наградата за „Откритие на годината’’ на „Златна бубамара 2015’’.

10998045_810750395684617_7980216520814384462_n

Тринаестогодишниот струмичанец стана популарен со учеството во музичкото шоу „Звездичките на Пинк’’. На доделување на награди за популарноста, Трајче настапи во дует со Даниел Кајмаковски.

11001785_404127713096783_8497751144305033432_n

фото: Телеграф.мк

Fashionel.mk

Comments are closed.