ВИДЕО: Спасе Петров помина во наредниот круг од „Ѕвездите на Пинк’’

Струмичанецот Спасе Петров се пласирa во наредното коло на музичкото шоу„Ѕвездите на Пинк’’. Тој за интерпретацијата на песната „Ако одам во Битола’’ доби позитивна оцена од сите членови на жирито.
Во продолжение, видео од синоќешниот настап…

Comments are closed.