Павле Витанов го напушти шоуто „Ѕвездите на Гранд’’

Струмичанецот Павле Витанов не се пласираше во третото коло на „ Ѕвездите на Гранд ’’.

Од вкупно шест можни гласови, во музичкиот дуел тој освои два,  додека противкандидатот Зоран Симеуновиќ доби само еден глас. Витанов се престави со песните „Била си добра’’ и „Опет сам ти у кафани’’ за што доби поддршка од Шабан Шаулиќ и Аца Лукас.

Capture

Во баражот  Павле  ја отпеа македонска песната „За кого ти ќути Дано лицето’’, но не се пласираше во понатамошното натпреварување.

Comments are closed.