Струмичанец удрен на пешачки прeмин во Скопје

Струмичанецот Р.П. (57) бил прегазен на пешачкиот премин во Скопје, пишува Утрински весник. 1063502154eb8ee1f4a199272307470_640x34485

Несреќата се случила синоќа на крстосницата меѓу улиците „Костурски херои“ и Булеварот Партизански одреди  кога скопјанецот Б.Д. (23) со автомобил марка „ауди’’ удрил во пешакот.
Р.П. се здобил со тешки телесни повреди и е префрлен на скопската клиника.

Comments are closed.