Соколов и Зочевиќ ja напуштија КК „Струмица’’

Екипата на КК „Струмица’’ остана без српскиот интернационалец Марко Марко Зочевиќ и центарот Томче Соколов кој кошаркарската кариера ќе ја продолжи во босанскиот „Челик Зеница’’.
Тренерот на струмичани, Златко Зетов, за порталот Екипа изјави дека КК „Струмица’’ му излелез во пресрет на Соколов за преминување во другиот клуб, додека со Зочевиќ договорот бил раскинат.

kk-strumica1

фото: архива


„Во следниот период сигурно ќе ангажираме центар, а би сакале тоа да биде домашен играч, додека за засилувања на останатите позиции ќе размислиме дополнително” – изјави за Екипа тренерот Златко Зетов.


Струмичките кошаркари во моментот во сезоната се наоѓат на седмата позиција со 12 бода.

Comments are closed.