Струмичанецот Драган Стојков потпиша за Инди Илевн

Драган Стојков, фудбалерот од средниот ред кој ги бранеше боите на вториот тим на Лос Анџелес Галакси, го напушти овој тим и потпиша за членот на Втората американска лига, Инди Илевен. За 26-годишниот фудбалер ова ќе биде втор клуб во американската авантура.

Повеќе на http://www.sport365.mk/

Comments are closed.