ВИДЕО: Струмичанецот Трајче Георгиев го воодушеви жирито на „Ѕвездичките на Пинк’’

– На стејџот немавме никој кој на англиски пее како на мајчин јазик. Добивме уште еден фаворит – оваа е реакцијата на српската пејачка Гоца Тржан по вечерашниот настап на младиот струмичанец Трајче Георгиев.
Како изгледаше тоа, погледнете во следното видео каде Трајче ја пее песната „When I was your man”…

Comments are closed.