Баран струмичанец приведен на Табановце

На граничниот премин Табановце вчера е приведен 22-годишниот струмичанец И.Д. бидејќи се барал за издржување затворска казна во време траење од четири месеци за сторено кривично дело „тешка кражба”.

Лицето е предадено во СВР Куманово за понатамошна постапка.

Comments are closed.