Струмичани со победа над „Водњански лисици’’

Екипата на Кошаркаскиот клуб „Струмица’’ го победи тимот на „Водњански лисици’’ со резултат 77-66 (20 -9, 24-18, 24-15, 18-15). Ова е прва победа на струмичани во сезонава на Првата лига, а најефикасниот играч на натпреварот беше Данило Шибалиќ со освоени 26 поени.

 

Comments are closed.