Албанец пробал со лажни документи да ја помине границата кај Ново Село

На граничниот премин Ново Село, на излезот од Р. Македонија, синоќа околу 22:30 часот уапсен е А.К.(26) од Албанија поради сомнение дека сторил кривично дело „фалсификување на патни исправи’’.
Истиот е задржан во СВР-Струмица за понатамошна постапка.

Comments are closed.