Кривична пријава за струмичанец за продажба на марихуана

СВР Струмица  поднесе кривична пријава против М.В. (29) од Струмица за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 03.07.2014 година во Струмица од страна на полициски службеници извршен е личен преглед над  М.Г.  и кај него е пронајдено 0,78 грама марихуана, која истата вечер,по претходен телефонски договор ја купил од пријавениот.

Comments are closed.