Македонските кадети со втора победа, овој пат врз Словенија

Македонските кадети со втора победа. Овој пат врз Словенија. Во доста интересен и неизвесен натпревар, Македонија успеја да ја совлада Словенија со еден кош разлика. Првото полувреме нашата репрезентација го заврши доста доминантно, со десет поени разлика, но Словенците се „засилија“ во третата и четвртата четвртина по што дури и стигнаа до предност од два поени на само две минути до крајта на самиот натпревар, но нашите кадети на крајот успеаја да завршат со минимална победа со резултат 2:0. До сега Словенците беа несовладани со две победи. Овој натпревар е втор што Македонија го игра на ова првенство, по завчерашното „бришење под“ со репрезентативците на Норвешка.Денеска Македонија игра против Израел во 18:45 во градската сала „Парк“.

Comments are closed.