Тројца гости се степале во струмичка ќебапчилница

На 11.08.2014 година, во 19,45 часот, во угостителскиот објектќебапчилница „Чутура“ во Струмица, О.С.(29), Т.С.(29) и В.С.(46) сите од с.Баница, кои биле во алкохолизирана состојба, откако не биле послужени со алкохол истите со употреба на метални предмети и физичка сила ги нападнале вработените и гостите во објектот, при што им нанеле видливи повреди, а оштетиле и дел од инвентарот, пишува во дневниот билтен на СВР Струмица.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поденесен соодветен поднесок.

 

Comments are closed.