Ефикасна диета со кисело млеко

За сите оние кој што сакат брзо да се ослободат од вишокот на килограми тогаш ви ја препорачуваме диетата со кисело млеко.

Ефектот од диетата е 4 до 6 килограми помалку за неверојатни 7 дена. Денот го започнувате со тоа што ќе изберете само кисело млеко во комбинација со овесни јатки или овошје. Ручекот треба да ви биде риба или парче варено бело месо (200 гр) во комбинација на свежа сезонска салата. За вечера пак избирате само кисело млеко и неколку белки од јајца.

[sociallocker]

Ве советуваме откако ќе ја завршите диетата веднаш да не почнете да се прејадувате. Количината на храна ќе ја зголемувате постепено, а со тоа и ќе додавате и други видови на храна. Доколку сакате резултатите од диетата да бидат поголеми, тогаш можете да додадете и умерена физичка активност.

 

 

Автор: Александар Ванев

[/sociallocker]

Comments are closed.